Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Inversion

Inversion

Už jsem udělal skoro všechno co se dabingu týká. Ať už se jedná o scénky z her i filmů, webový seriál či celý film z herních cutscén. Už zbývá jen nadabovat film nebo rovnou celou hru. A právě je na řadě celá hra. Velmi dlouho a pečlivě jsem si vybíral. Výběr byl ale omezený, protože hra musím mír repacknutelné zvukové soubory a češtinu (popřípadě bych češtinu udělal sám). Vybíral jsem si mezi American's McGee Alice, hry postavené na Cryenginu (Sniper Ghost Warrior 2, Crysis 1), hry postavené na LithTech enginu (Shogo, Condemned), Commandos Strike Force a dokonce se mi nedávno podařilo prolomit Resident Evil 5. Bylo toho mnohem více, zde jsem vypsal pouze ty na které jsem si zrovna teď vzpoměl. Jedna hra byla ale na mém seznamu prioritní. Už od roku 2013 se snažím repacknout zvuky ve hře Inversion, ale marně. Hra používá formát fsb čtvrté verze (FMod) který šel tak maximálně extrahovat, ale zpátky importovat už ne. Naštěstí v dubnu vyšla nová verze fsbext, která konečně umožňuje importovat bez jakékoliv chyby soubory zpět do tohoto formátu. Inversion je jedna z mých nejoblíbenějších her a tak jsem se rozhodl že bych se mohl do dabingu pustit. První zádrhel byla čeština. Hra nemá oficiální, ale fanouškovskou od Sarakata a pesichy. Proto jsem se Sarakata optal emailem zdali bych mohl češtinou použít a upravit dialogy. Sarakat souhlasil a tak jsem se mohl pustit do úpravy dialogů. A zde jsem upravuji dialogy a přeuspořádávám soubory k jednotlivým postavám. Až dokončím tyto dvě věci, tak budu oslovovat lidi k dabingu. Zde dole je provizorní obsazení a počty souboru k témto postavám (odhady).

 

Souborů je +-2500, multiplayer nevím zda se bude dabovat (nikdo ho nehraje). Chci dabing dokončit do konce prázdnin (vysokoškolských +-20.9.2017), teda pokud výjde všechno podle plánu.

 

Download (instalátor):

https://www.uloz.to/!wnxQOBV3VkAM/inversion-czdabing-exe

nebo

Download (soubory):

https://www.uloz.to/!7uqLHAQcjxGf/inversion-czdabing-zip

 

 

TRAILER:

 

UKÁZKA Z BETAVERZE DABINGU:

 

UKÁZKA Z FINÁLNÍ VERZE DABINGU:

 

 

Současná fáze:

ÚPRAVA DIALOGŮ A PŘEUSPOŘÁDÁVÁNÍ SOUBORŮ (UPDATE 8.7.2017)

MAJKO NADABOVAL VŠECHNY SVÉ POSTAVY (UPDATE 14.7.2017)

DOKONČEN DABING NEPŘÁTEL NA ÚROVNI CUTSCÉN A INGAME ROZHOVORŮ (UPDATE 27.7.2017)

HOTOVO PŘEUSPOŘÁDÁNÍ SOUBORŮ K JEDNOTLIVÝM POSTAVÁM (UPDATE 1.8.2017)

DOKONČEN DABING NEPŘÁTEL NA ÚROVNI GENERICKÝCH HLÁŠEK, TUDÍŽ JSOU NEPŘÁTELE UŽ KONEČNĚ HOTOVÍ (UPDATE 3.8.2017)

RICORIC NADABOVAL VŠECHNY SVÉ POSTAVY A JÁ NADABOVAL ASI 40 GENERICKÝCH HLÁŠEK LEA (UPDATE 8.8.2017)

ZA POSLEDNÍ 4 DNY JSEM NADABOVAL VŠECHNY CUTSCÉNY A GENERIKA LEA; A KOMPLETNĚ CELÝ POČÍTAČ; DOZVĚDĚL JSEM SE SMUTNOU ZPRÁVU, EJMIT DABOVÁNÍ VZDAL, TO ZNAMENÁ ŽE HO BUDU MUSET PŘEOBSADIT, ZATÍM ALE JEŠTĚ NEVÍM KÝM (UPDATE 8.9.2017)

DOMLUVIL JSEM SE S KOPYM OHLEDNĚ DABOVÁNÍ A SOUHLASIL, BUDE TEDY DABOVAT JEN NEVÍM KOHO, BUĎ FIDGERALDA NEBO BANKSE, MUSÍM SE DOHODNOUT S MAGEGAMEM (UPDATE 9.9.2017)

NADABOVAL JSEM 1 MINUTU INGAME ROZHOVORŮ LEA (UPDATE 11.9.2017)

JAKOVEL NADABOVAL PŘIBLIŽNĚ 25% CELKOVĚ POSTAVY DAVISE, NEBOLI 120 INGAME ROZHOVORŮ (UPDATE 12.9.2017)

NADABOVAL JSEM DALŠÍ 3 MINUTY INGAME ROZHOVORŮ LEA (UPDATE 13.9.2017)

OD POSLEDNÍHO UPDATU JSEM ZPRACOVÁVAL TO CO JE NADABOVÁNO A ZPRACOVAL JSEM NĚCO KOLEM 3000 SOUBORŮ; TO ZNAMENÁ, ŽE DO KONCE MĚSÍCE NESTIHNU VYDAT DABING, A PROTO VYDÁNÍ POSOUVÁM NA KONEC ŘÍJNA A GAMEPLAY BY MĚL BÝT SNAD DO KONCE ŽÁŘÍ (UPDATE 17.9.2017)

OD POSLEDNĚ JSEM NADABOVAL DALŠÍCH 6 MINUT INGAME DIALOGŮ LEA (MÁM JICH 10 A CELKEM JE JICH 39 MINUT) ZAČALA ŠKOLA TAKŽE SE PROCES RAPIDNĚ ZPOMALIL + DOMA SI JEN TAK VYŘVÁVAT (HLAVNĚ LEO NEUSTÁLE ŘVE V MNOHO REPLIKÁCH) NEMŮŽU, TAK MŮŽU DABOVAT POUZE V PÁTEK A V PONDĚLÍ RÁNO KDY NIKDO NENÍ DOMA, TAKŽE SE PROCES RAPIDNĚ ZPOMALIL; GAMEPLAY ALE STÁLE PLATÍ, POKUSÍM SE DO KONCE TÝDNE ZPRACOVAT CO MÁM A NATOČIT NĚJAKÉ ÚSEKY HRY; ZJISTIL JSEM 2 MENŠÍ PROBLÉMY: ZA PRVÉ MI NEŠLY IMPORTOVAT SOUBORY DO EX.FSB Z DŮVODU DESETI PRÁZDNÝCH SOUBORŮ BEZ NÁZVU, TENTO PROBLÉM JSEM VYŘEŠIL JINÝM PROGRAMEM ALE JE TŘEBA SEŘADIT VŠECH 3996 SOUBORŮ PODLE INDEXU A NE PODLE NÁZVU; ZA DRUHÉ JE DABING DOCELA POTICHU I PO BOOSTU, HOLD NENATÁČÍME VE STUDIU, TO NEJSPÍŠ VYŘEŠÍM TÍM ŽE SNÍŽÍM HLASITOST VŠECH ZVUKŮ A HUDBY O 5-7 DB COŽ ALE NAVÝŠÍ VELIKOST INSTALÁTORU O 1,3 GB, ŠLO BY TO VYŘEŠIT I TÍM ŽE BY SI ČLOVĚK SNÍŽIL HLASITOST VE HŘE ALE ZNÁTE LIDI STEJNĚ BY SI STĚŽOVALI ŽE TO NEJDE SLYŠET PROTOŽE NA POPISY (MANUÁLY) SE DÍVÁ MÁLOKDO (UPDATE 25.9.2017)

SICE JSEM MĚL 5 DNŮ VOLNA ALE DABINGU JSEM SE VĚNOVAL JEDEN DEN; NADABOVAL JSEM DALŠÍCH 10 MINUT LEA TAKŽE UŽ MÁM DOHROMADY 20 MINUT ZE 39, DÁLE JSEM NADABOVAL 20 REPLIK BANKSE (HOLD PŘESTÁVÁM VĚŘIT V DOMINONA/KOPYHO), ZAČAL JSEM DABOVAT MULTIPLAYER; SLIBOVAL JSEM GAMEPLAY, BOHUŽEL JSEM HO NEUDĚLAL, DŮVODEM BUDIŽ TO, ŽE SICE JE NADABOVÁNA VÍCE NEŽ POLOVINA REPLIK ALE V GAMEPLAYI BY BYLI STÁLE SLYŠET ANGLICKÉ HLÁŠKY NEDODABOVANÝCH POSTAV NAPŘ HLAVNÍ HRDINA DAVIS JE NADABOVAN V POLOVINĚ INGAME DIALOGŮ NAČEŽ GENERICKÉ HLÁŠKY V PRŮBĚHU HRY BY BYLY V ANGLIČTINĚ, CHCI UDĚLAT GAMEPLAY KTERÝ BUDE REPREZENTOVAT +- FINALNÍ ZPRACOVÁNÍ TUDÍŽ BY TAM MĚLO BÝT VŠE ČESKY (PRO NEDOČKAVCE MÁM ALE DOBROU ZPRÁVOU, V PRVOTNÍ VERZI DABINGU JSEM DAL NA YT VIDEO S DABINGEM JEDNÉ POSTAVY KTERÉ ASI MNOHO LIDÍ NEVIDĚLO: UKÁZKA (V ČASE 11:00)); PLNOHODNOTNÝ GAMEPLAY TEDY ČEKEJTE BRZY, NEMOHU ALE S JISTOTOU ŘÍCI KDY (UPDATE 2.10.2017)

NADABOVAL JSEM DALŠÍCH 12 MINUT INGAME DIALOGŮ ZA LEA; NYNÍ ZBÝVÁ JEŠTĚ 7 MINUT, COŽ BYCH MOHL DOKLEPAT TENTO PÁTEK, PAK UŽ JEN ZBÝVÝ 300 DIALOGŮ OD JAKOVELA, 80 DIALOGŮ MAGEGAMA (+ JEŠTĚ NĚCO PŘIŘADÍM), +-5 ŠÁRCE; BANKSE NADABUJI JÁ, MULTIPLAYER TAKÉ A ZBYDOU UŽ JEN POSTAVY S JEDNOU REPLIKOU (UPDATE 9.10.2017)

LEO DODABOVÁN [ACHIEVMENT POKOŘEN] + ŠÁRKA NADABOVALA VŠECHNY SVÉ POSTAVY + JSEM AKTUALIZOVAL PROVIZORNÍ OBSAZENÍ, NYNÍ BYCH SPÍŠ ŘEKL ZÁVAZNÉ (UPDATE 13.10.2017)

NADABOVAL JSEM KOMPLETNÍ MULTIPLAYER A REBELY (UPDATE 23.10.2017)

OD MINULE JSEM SE MÍSTO DABINGU SAMOTNÉHO VĚNOVAL ZPRACOVÁNÍ JIŽ NADABOVANÉHO MATERIÁLU (UPDATE 30.10.2017)

NADABOVAL JSEM VŠECHNY INGAME DIALOGY A CUTSCÉNY BANKSE (UPDATE 6.11.2017)

BANKS JE KOMPLETNÍ, OTROCI TAKÉ A VELKÁ ČÁST SOUBORŮ JE TAKÉ ZPRACOVANÁ; ZBÝVÁ DAVIS, FITGERALD A CIVILISTI (UPDATE 13.11.2017)

ZPRACOVÁVÁNÍ ZVUKOVÝCH SOUBORŮ (UPDATE 20.11.2017)

BOHUŽEL JSEM SE MUSEL PŘES VÍKEND UČIT, TAKŽE JSEM NEUDĚLAL NIC (UPDATE 28.11.2017)

TAK JO, MĚSÍC BEZ UPDATU, ASI BYCH MĚL ŘÍCT CO SE ZA TEN MĚSÍC UDÁLO; CELOU PRVNÍ POLOVINU PROSINCE JSEM SE MUSEL UČIT NA ZÁPOČTY A DÍKYBOHU JSEM JE VŠECHNY SPLNIL; PAK 17.12 MI ZAČALY PRÁZDNINY, JELIKOŽ MI JEŠTĚ JEDEN ZÁPOČET ZBÝVAL (NAPROGRAMOVAT KŘIŽOVATKU SE SEMAFORY) TAK JSEM MUSEL PRACOVAT NA TOMTO, POTÉ JAKMILE JSEM HO SPLNIL, MUSEL JSEM DOHRÁT ASI 4 HRY KVŮLI HERNÍ VÝZVĚ NA DATABÁZI-HER (DÍKYBOHU TAKY SPLNĚNO); POTÉ NASTALO KRÁSNÉ DATUM 24.12, DOSTAL JSEM NA VÁNOCE BATTLEFRONT 2 A TAK JSEM HO AKTIVNĚ 2 DNY HRÁL I DOHRÁL, MÁME 26.12 A ZAČAL JSEM KONEČNĚ PRACOVAT NA DABINGU, LADIL JSEM PÁR VĚCI ALE HLAVNĚ JSEM ZAČAL UPRAVOVAT PŮVODNÍ ČEŠTINU; JEL JSEM PĚKNĚ OD PRVNÍHO ŘÁDKU ZE 6000 A SKONČIL NA ŘÁDKU 500, TO MI TRVALO 2 HODINY, NAŠEL JSEM PÁR CHYB ČI NESMYSLŮ A BYLO NUTNÉ OPRAVIT, NAPŘ. AMBIENT OCCLUSION BYLO PŘELOŽENO JAKO "ZMĚNY V PROSTŘEDÍ" ZATÍMCO VÝSTIŽNĚJŠÍ JE NAPSAT "ZASTÍNĚNÍ OKOLÍM" NEBO "SSAO"; VYPADÁ TO ŽE OPRAVA A KONTROLA PŘEKLADU BUDE NA DELŠÍ DOBU; JELIKOŽ JSEM SLÍBIL ŽE DABING VÝJDE NA KONCI ROKU MUSÍM HO OPĚT ODLOŽIT;NA KONCI ROKU VÝJDE BETA GAMEPLAY VE KTERÉM BUDE UKÁZÁNO CO JE A JAK BY TO MOHLO VYPADAT; V LEDNU MĚ ČEKÁ ZKOUŠKOVÉ OBDOBÍ (5 ZKOUŠEK, KAŽDÝ TÝDEN 1) A JELIKOŽ JSEM NEZAČAL JEŠTĚ PRACOVAT NA BAKALÁŘSKÉ PRÁCI TAK MĚ ČEKÁ I TA; PROTO NA 100% V ÚNORU TENTO DABING DODĚLÁM I VYDÁM JELIKOŽ V ÚNORU NIC NEMÁM A ŠKOLU BUDU MÍT 2 DNY V TÝDNU (UPDATE 27.12.2017)

KONEČNĚ JSEM VYDAL PRVNÍ UKÁZKU Z BETAVERZE DABINGU; V ÚNORU BUDE NÁSLEDOVAT UKÁZKA Z FINÁLNÍ VERZE, TRAILER I KONEČNÝ DABING (UPDATE 31.12.2017)

JAKOVEL DODABOVAL INGAME ROZHOVORY A GENERICKÉ HLÁŠKY (UPDATE 14.1.2018)

JAKOVEL DODABOVAL CUTSCÉNY; MÁ TEDY HOTOVO; UŽ TOHO ZBÝVÁ OPRAVDU MÁLO, CO SE TÝČE OSTATNÍCH POSTAV (UPDATE 13.2.2018)

MAGEGAM DODABOVAL VŠECHNY SVOJE REPLIKY (UPDATE 25.2.2018)

VYDAL JSEM DRUHÉ VIDEO UKAZUJÍCÍ DABING; TENTOKRÁT PATNÁCTIMINUTOVÉ KTERÉ JE Z RŮZNÝCH ČÁSTÍ HRY A NEJSPÍŠ MÁ JIŽ FINÁLNÍ FORMU IKDYŽ JE MOŽNÉ ŽE SE JEŠTĚ NĚJAKÉ DIALOGY POLADÍ; DABING JE HOTOV Z 98%; CHYBÍ POUZE JEDNA POSTAVA KTERÁ MÁ POUZE PÁR VĚTIČEK; HRU JSEM JIŽ TESTOVAL A NAŠEL PŘIBLIŽNĚ 30 CHYB KTERÉ MUSÍM OPRAVIT (UKÁZKA JE Z ČÁSTÍ KDE SE CHYBY NEVYSKYTUJÍ); NAKONEC ZBÝVÁ TA NEJOTRAVNĚJŠÍ VĚC A TO JE ÚPRAVA ČEŠTINY NA FORMU ABY PASOVALA NA DABING; ÚPLNĚ NAKONEC TESTOVÁNÍ A MŮŽE SE VYDÁVAT; KONEČNÉ DATUM VYDÁNÍ JSEM STANOVIL NA 23.3.2018 A JE TO TEDY FINÁLNÍ DATUM ZE KTERÉHO NEUSTOUPÍM A DODĚLÁM TO (UPDATE 28.2.2018)

PO TÝDNU INTENZIVNÍ, ALE VELMI OTRAVNÉ PRÁCE, JSEM DOKONČIL ÚPRAVU PŮVODNÍ ČEŠTINY. BYLO TO NEUVĚŘITELNÝCH 6000 ŘÁDKŮ, KTERÉ JSEM MUSEL PROJET A OPRAVIT, PŘIČEMŽ U 2000 ŘÁDKŮ JSEM SI ZÁROVEŇ MUSEL PUSTIT ZVUKOVÝ SOUBOR S DABINGEM, ABYCH TITULKY KOREKTNĚ PŘEPSAL NA TO, CO SE MLUVÍ. (UPDATE 17.3.2018)

DODABOVÁNY VŠECHNY POSTAVY. (UPDATE 19.3.2018)

DABING VYŠEL!!! (UPDATE 23.3.2018)

OBSAZENÍ:

Jakovel - Davis Russel (557 souborů: 208 - Cutscény, 151 - Generické hlášky, 198 - Ingame rozhovory) - HOTOVO

Route95 - Leo Delgado (1264 souborů: 193 - Cutscény, 305 - Generické hlášky, 766 - Ingame rozhovory) - HOTOVO + Hlas Počítače/Rozhlasu (51 souborů) - HOTOVO + Banks (320 souborů: 70 - Cutscény, 149 - Generické hlášky, 101 - Ingame rozhovory) HOTOVO + generika rebelů HOTOVO + otrok - HOTOVO + multiplayer HOTOVO

Magegam - Fidgerald (102 souborů: 24 - Cutscény, 77 - Generické hlášky, 8 - Ingame rozhovory) - HOTOVO + civilisti - HOTOVO + hlas vysílačky - HOTOVO

RicoRic - Harrison (200 souborů: 7 - Cutscény, 156 - Generické hlášky, 37 - Ingame rozhovory) - HOTOVO

Šárka - Leila (3 souborů: 3 - Cutscény, 0 - Generické hlášky, 0 - Ingame rozhovory) + Děti v kleci HOTOVO

Majko - Petr (6 souborů: 6 - Cutscény, 0 - Generické hlášky, 0 - Ingame rozhovory) + Děti v kleci - HOTOVO

Premikar - Černý civilista (8 souborů: 8 - Cutscény, 0 - Generické hlášky, 0 - Ingame rozhovory) - HOTOVO

Nepřátelé: Původní ruský dabing (nepřátele mluví řečí která je kombinace angličtiny a vymyšlené řeči, abych přidal na autenticitě tak přepíšu anglický dabing ruským z ruské verze hry, vymýšlet řeč pro nepřátele se mi nechce a souboru je skoro 4 tisíce) [+- 3000 souborů] - HOTOVO

Iveta - Claira + civilistky HOTOVO

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zde jsou updaty, které jsem dával na dabingforum. Po vydání, kvůli úspoře místa jsem je smazal. Pro nostalgiky zde:

 

Už nějaké dva měsíce pracuji na dabingu hry Inversion. Přemýšlel jsem, zdali příspěvek mám udělat teď nebo až po vydání, nakonec jsem ho tedy vydal před vydáním, aby se měli lidi na co těšit. Tento dabing nemá skoro žádnou propagaci a hra není ani příliš známá, takže snad si ji aspoň někdo s dabingem užije. V krátkosti bych tuto 3rd person střílečku s možností manipulace gravitace popsal jako klon gears of war. Pokud bych se měl dostat k technické stránce dabingu, jedním slovem bych řekl, že to nebyla žádná sranda dostat soubory zpět do hry, naštěstí s novou verzí programu fsbext se mi to podařilo. Podle mých odhadů by měl dabing vyjít na přelomu září/října 2017. V polovině září bych vydal gameplay s ukázkou dabingu a až si budu jistý, kdy dabing výjde, tak týden před vydáním by vyšel trailer. Pro více informací bych doporučil navštívit mé [url=http://route95.wbs.cz/Inversion.html]stránky[/url] kde průběžně aktualizuji vývoj. 
 
Poslední aktualizace byla 8.9; makal jsem na tom poslední 4 dny a nadaboval jsem všechny generika a cutscény Lea a počítač. Stále si víc myslím, že to do konce září dodělat nestihnu. Dokonce jsem se dneska dozvěděl, že Ejmit dabing vzdává. Škoda, musím ho ale přeobsadit. 
 
Update 9.9 - Paráda, Kopy odkývl a bude dabovat, jen neví kdy, chodí totiž do práce.
 
Update 17.9 - Jakovel má hotovo 25% a zpracoval jsem zatím nadabované soubory (kterých bylo něco přes 3000). [b]Zjistil jsem, že dabing nestihnu vydat do konce září a proto vydání dabingu posouvám z konce září na konec října; gameplay posouvám z poloviny září na konec září.[/b]
 
Update 2.10 - Updaty v jejich plné formě a častěji uvádím na svých stránkách, zde je pouze souhrn. Od posledně jsem nadaboval 20 minut ze 39 minut Leových generických hlášek. Začal jsem dabovat Bankse (KoPy se stále neozval, takže beru  věci do svých rukou). Sliboval jsem gameplay na konec září, ale bohužel stále nevznikl, protože by byli stále určité části v angličtině, jelikož například hlavní postava není stále dodabovaná a je v každé scéně, tak by to vyznělo divně (pro lidi kteří si chtějí udělat obrázek, jak to bude vypadat, tak jsem experimentální ukázkou vydal před 2 měsící [url=https://youtu.be/mlnor_5GfDc?t=11m]ZDE[/url] (v čase 11:00)). Dále jsem narazil na 2 problémy, které jsem naštěstí zjistil, jak opravit (viz moje stránky).¨
 
Update 23.10 - Od posledně jsem konečně dodaboval Lea, takže je kompletně hotový, Šárka nadabovala všechny své postavy, dokončil jsem dabing multiplayeru a dabing rebelů. Zbývá Banks (zatím 0%, musím si pohrát s hlasem), Davis (zatím 25%) a Fidgerald (zatím +- 50%) + pár civilistu. Dabing se blíží ke konci, "teda snad", a datum vydání se bude bohužel opět muset posunout. Nevím na kdy, protože až bude dodabováno, tak se musí surový materiál upravit, vložit do hry a minimálně hru 2x dohrát na odhalení případných chyb. Proto nechci říkat přesný den či měsic, odkládám to na konec roku to znamená že do konce roku to bude na 100% hotové, souborů je 2500, a to se musí náležitě otestovat.
 
Update 27.12 - Dva měsíce zde nebyl žádný update, tak je načase toto napravit. Dabing téměř hotov, zbývá dodabovat Davise (bude dodabován do konce roku) a Fidgeralda. Dále je třeba otestovat dabing a upravit sarakatovy české titulky. Dabing je už v hratelném stavu, průběžně testuju. Na konci roku, 31.12 výjde gameplay z bety dabingu. V lednu mám zkouškové období, takže dabingu se věnovat nebudu a dokončím ho tedy v únoru, kdy by měl i vyjít. Dabing dělám sám (až na dabování) a nepředpokládal jsem, že to bude tak dlouho trvat.
 
Update 31.12 - Vydána tříminutová ukázka z betaverze dabingu: [url]https://www.youtube.com/watch?v=VxHj8g8f-Oc[/url]
 
Update 28.2 - Vydána patnáctiminutová ukázka ze snad finální verze dabingu: [url]https://www.youtube.com/watch?v=8xc76oq5Nxc[/url]
 
Update 23.3 - Dabing vyšel.

 

 

TOPlist